Шукати в цьому блозі

Історія дослідження Місяця

Дослідження Місяця за допомогою космічних апаратів почалися 14 вересня 1959 зі зіткнення автоматичної станції Місяць 2 з поверхнею нашого супутника. До цього моменту єдиним методом дослідження Місяця були спостереження за Місяцем. Винахід Галілеєм телескопа в 1609 році було великим етапом в астрономії зокрема у спостереженнях за Місяцем. Сам Галілей використовував свій телескоп для дослідження гір і кратерів на місячній поверхні.

З початком космічної гонки між СРСР і США в ході холодної війни Місяць був в центрі космічних програм, як СРСР, так і США. З точки зору США, висадка людини на Місяць в 1969 році була кульмінацією місячної гонки. З іншого боку, багатозначні наукові віхи були пройдені Радянським Союзом раніше США. Для прикладу, перші фотографії зворотного боку Місяця були отримані радянським супутником в 1959 році.рис. Радянський Місяцехід.
Першим рукотворним об'єктом, що досягли Місяця, була радянська станція Луна 2. Зворотний бік Місяця була сфотографована станцією Луна 7 березня жовтня 1959 року. Після цих та інших досягнень СРСР в освоєнні космосу президент США Джон Кеннеді сформулював основну задачу США в космосі, як висадку на Місяць.

Радянський місяцехід

Незважаючи на всі зусилля США, Радянський Союз ще довгий час залишався лідером в дослідженнях Місяця. Станція Місяць 9 Перша здійснила м'яку посадку на поверхню нашого природного супутника. Після посадки Місяць 9 передала перші фотографії поверхні Місяця.


В результаті посадки Місяця 9 було доведено можливість безпечної посадки на Місяць. Це було особливо важливо оскільки до цього моменту вважалося, що поверхня Місяця складається з шару пилу, який може становити в товщину кілька метрів і будь-який об'єкт просто б «потонув» в цьому шарі пилу. Першим штучним супутником Місяця також була радянська станція Луна 10, запущена 31 березня 1966.
Аполлон 11 

Американська програма з пілотованого дослідженню Місяця називалася Аполлон. Перший практичний результат вона принесла 24 грудня 1968 з обльоту космічним кораблем Аполлон 8 Місяця. Людство вперше ступило на поверхню Місяця 20 липня 1969. Першою людиною залишили свій слід на Місяці був Нейл Армстронг командир корабля Аполлон 11.  


Першим автоматичним роботом на поверхні Місяця став радянський Луноход 1, який прилунився 17 листопада 1970. Остання людина побувала на Місяці в 1972 році.
Зразки місячної породи були доставлені на Землю в рамках радянської програми Місяць автоматичними станціями Луна 16, 20 і 24. Також зразки місячної породи були доставлені на Землю астронавтами місії Аполлон.
З середини 1960-х років до середини 1970-х 65 рукотворних об'єктів досягли поверхні Місяця. Але після станції Місяць 26 дослідження Місяця фактично припинилися. Радянський Союз переключив свої дослідження на Венеру, а США на Марс.