Місяць робить повний оберт навколо Землі протягом 27,3 доби. Однак через обертання Землі навколо Сонця спостерігач на Землі може спостерігати циклічну зміну місячних фаз тільки кожні 29,5 доби. Рух Місяця навколо Землі відбувається в площині екліптики, а не в площині земного екватора (більшість природних супутників інших планет обертаються в площині екватора своїх планет).
Припливи, які ми спостерігаємо на Землі, відбуваються переважно під впливом Місяця, Сонце робить тільки невеликий вплив на ці процеси. Приливні процеси є причиною поступового віддалення Місяця від Землі, яке викликане втратою кутового моменту в системі Земля - Місяць. Відстань між Землею і Місяцем збільшується на 3,8 метра кожне сторіччя. Також, ці процеси відповідають за поступове уповільнення обертання Землі навколо своєї осі, що збільшує тривалість земної доби на 0,002 секунди за століття.
Система Земля - Місяць деякими вченими розглядається не як система Планета - Супутник, а як подвійна планета, оскільки розмір і маса Місяця досить великі. Діаметр Місяця дорівнює 3 / 4 діаметра Землі, а маса Місяця складає 1 / 81 маси Землі. В результаті, обертання системи Земля - Місяць відбувається не навколо центру Землі, а навколо центру мас системи Земля - Місяць, який знаходиться на відстані 1700 км над поверхнею Землі.